!-- SCM Music Player http://scmplayer.net -->

Powitanie

Pierwszy raz jesteś na moim blogu-witam cię serdecznie.Rozejrzyj się może znajdziesz coś czym się zainteresujesz.Możesz oczywiście podzielić się sowimi spostrzeżeniami wszystkie przeczytam i postaram się odpowiedzieć w miarę moich możliwości.

O mnie

Moje zdjęcie
opolskie, Poland
Mam na imię Marianna.Lubię szyć,gotować,czytać książki i haftować i wiele innych ciekawych rzeczy robić.Wszystko to sprawia mi ogromną radość.Serdecznie zapraszam-Marianna-mari.

napisz do mnie........

marjanka.36@interia.pl

Google Website Translator Gadget

23.2.11

93# Bajki-czytanki i koziłkifot.autor mari

Koziołki

Dzieci lubią paróweczki. Chociaż nie jest to zdrowa żywność,raz na jakiś czas można je jeść.
Moja córcia uwielbia takie fikuśne -koziłki.
Cienkie parówki wrzucam na wrzątek i chwilkę gotuję.
Paróweczki obrane z osłonki i przecięte na pół,nacinam z każdego końca na krzyż.
Na rozgrzanej patelni rozpuszczam masło , wrzucam parówki i krótko obsmażam,aż ich końce się rozciapierzą.fot.autor mari

Duch Grzegorz

Ilustracja i tekst pochodzi z książki 365 opowieści na dobranoc


Przeziębiony duch

Duch Grzegorz,który mieszkał w starym zamku,jak co dzień,punktualnie o północy wyfrunął ze swojej skrzyni i jak co dzień uderzył głową o belkę w suficie,po czym zawył:"Au!".
"Nie mam dziś siły na straszenie,powiedział niezadowolony duch."Boli mnie gardło i cieknie mi z nosa".Sunął powoli przez zamkowe korytarze i usiłował wydobyć z siebie choć jeden straszny dźwięk:"Buu..hu..hu..,hy,aaaa-psik"."Oj,nie ,z choroba nie ma żartów,lepiej wrócę do mojej skrzyni.Zabiorę tylko jeszcze szal,termofor,herbatę z miodem,ciastka,miękką poduszkę i ulubioną książkę".
Kiedy już znalazł się z powrotem w skrzyni,przytulił się mocno do poduszki i pomyślał:
"No,od razu czuję się lepiej!".

Ulrike Rogler


mari

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Prawa autorskie

Wszelkie prezentowane na blogu prace,pomysły i zdjęcia są mojego autorstwa .(Do wyjątków należą te,które są podpisane do kogo należą lub skąd pochodzą).Wiele trudu i zapału trzeba poświęcić aby powstały,więc nie zezwalam na ich kopiowanie i rozpowszechnianie bez mojej zgody!Dziękuję za respektowanie moich praw autorskich:)