!-- SCM Music Player http://scmplayer.net -->

Powitanie

Pierwszy raz jesteś na moim blogu-witam cię serdecznie.Rozejrzyj się może znajdziesz coś czym się zainteresujesz.Możesz oczywiście podzielić się sowimi spostrzeżeniami wszystkie przeczytam i postaram się odpowiedzieć w miarę moich możliwości.

O mnie

Moje zdjęcie
opolskie, Poland
Mam na imię Marianna.Lubię szyć,gotować,czytać książki i haftować i wiele innych ciekawych rzeczy robić.Wszystko to sprawia mi ogromną radość.Serdecznie zapraszam-Marianna-mari.

napisz do mnie........

marjanka.36@interia.pl

Google Website Translator Gadget

10.9.10

52#Owocowo-warzywne ABC B jak Brokuły


fot.autor mari

B jak Brokuły

Brokuły to roślina jednoroczna należąca do rodziny kapustowatych.Jadalna część to kwiatostany tzw.róże wyrastające z długiej mięsistej łodygi,koloru zielonego lub fioletowo-zielonego.
Brokuły pochodzą z Cypru.
Uprawiane są w Anglii,Francji,Hiszpanii i we Włoszech oraz w Kalifornii w USA.
Brokuły zawierają duże ilości witamin C,A,B1 i minerałów-wapnia,fosforu i żelaza.Są dobrym źródłem karotenu,ryboflawiny,tiaminy,kwasu nikotynowego,pantotenowego i foliowego.Dzięki temu zapobiega wielu groźnym chorobom,w tym nowotworom i chorobom serca.
Surowe lub ugotowane brokuły można wykorzystać do przygotowania różnego rodzaju sałatek,zapiekanek,zup lub jako osobne danie.
Niestety brokuły nie nadają się do składowania,bowiem szybko żółkną ich kwiatostany,ale można je zamrozić.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Prawa autorskie

Wszelkie prezentowane na blogu prace,pomysły i zdjęcia są mojego autorstwa .(Do wyjątków należą te,które są podpisane do kogo należą lub skąd pochodzą).Wiele trudu i zapału trzeba poświęcić aby powstały,więc nie zezwalam na ich kopiowanie i rozpowszechnianie bez mojej zgody!Dziękuję za respektowanie moich praw autorskich:)