!-- SCM Music Player http://scmplayer.net -->

Powitanie

Pierwszy raz jesteś na moim blogu-witam cię serdecznie.Rozejrzyj się może znajdziesz coś czym się zainteresujesz.Możesz oczywiście podzielić się sowimi spostrzeżeniami wszystkie przeczytam i postaram się odpowiedzieć w miarę moich możliwości.

O mnie

Moje zdjęcie
opolskie, Poland
Mam na imię Marianna.Lubię szyć,gotować,czytać książki i haftować i wiele innych ciekawych rzeczy robić.Wszystko to sprawia mi ogromną radość.Serdecznie zapraszam-Marianna-mari.

napisz do mnie........

marjanka.36@interia.pl

Google Website Translator Gadget

30.11.10

73# Andrzejkowy wieczór-czas magii i wróżb

fot.autor mari


W dzień świętego Andrzeja możemy uchylić rąbka tajemnicy i dowiedzieć się co przyniesie nam przyszłość i świetnie przy tym się bawić.Oto kilka wróżb.


Lanie wosku

Małe i połamane świeczki przekładamy do garnuszka i roztapiamy.Nad miską wody przelewamy wosk przez ucho od klucza.Delikatnie wyciągamy woskową figurkę.Jeśli od razu nie widać co ona przedstawia,to oglądamy ją pod światło jej cień na ścianie.Podczas oglądania wypowiadamy zaklęcie: "Święty Andrzeju,daj znać co się ze mną będzie dziać"

Obierka jak inicjał

Jeśli chcemy poznać na jaką literę zaczyna się imię ukochanego, wówczas obieramy jabłko tak ,by powstała jedna ,bardzo długa obierka ze skórki.Gotową obierkę rzucamy przez lewe ramię za siebie i odczytujemy literę jaka się ułoży na podłodze.

Filiżanki -niespodzianki

Pod trzema filiżankami należy schować trzy przedmioty:obrączkę,monetę,listek a czwartą filiżankę pozostawiamy pustą.Zamieniamy filiżanki miejscami kilkakrotnie i zaczynamy losowo zaglądać pod nimi jaka jest ich zawartość.Znaczenie przedmiotów:
obrączka-miłość,listek-ślub,moneta-bogactwo,pusta filiżanka-brak zmian.

Los zapisany w księdze

Bierzemy grubą książkę i otwieramy losowo jakąś stronę.Liczba parzysta oznacza "TAK"-wyjdziesz w przyszłym roku za mąż.Liczba nieparzysta oznacza"NIE"nic się nie zmieni.

Buty prowadzą do ołtarza

But z lewej nogi ustawiamy jeden za drugim z jednego kąta pokoju.Ostatni z rzędu przestawiamy na początek kolejki itd aż dotrzemy do progu pokoju.Który pierwszy dotknie czubkiem progu,wówczas jego właścicielka wyjdzie pierwsza za mąż.

Twarz w lustrze

O północy,bez świadków bierzemy zapaloną świecę i stajemy przed lustrem.Wypowiadamy te słowa:"Chcę ujrzeć twarz przyszłego męża"Jeśli uwierzymy ,iż mamy dar magii nad ramieniem zobaczymy zarys męskiej twarzy.


Jeśli któraś z wróżb nam nic nie ukaże,to oznacza że w naszym życiu w ciągu roku nic nowego się nie wydarzy i spokojnie możemy czekać do następnych andrzejkowych wróżb.
Życzę wszystkim miłej zabawy i dobrego humoru tego wieczoru.
A może ktoś zna inne zabawy ,czy wróżby.Proszę napisać jakie -w komentarzach:)

mari

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Prawa autorskie

Wszelkie prezentowane na blogu prace,pomysły i zdjęcia są mojego autorstwa .(Do wyjątków należą te,które są podpisane do kogo należą lub skąd pochodzą).Wiele trudu i zapału trzeba poświęcić aby powstały,więc nie zezwalam na ich kopiowanie i rozpowszechnianie bez mojej zgody!Dziękuję za respektowanie moich praw autorskich:)