!-- SCM Music Player http://scmplayer.net -->

Powitanie

Pierwszy raz jesteś na moim blogu-witam cię serdecznie.Rozejrzyj się może znajdziesz coś czym się zainteresujesz.Możesz oczywiście podzielić się sowimi spostrzeżeniami wszystkie przeczytam i postaram się odpowiedzieć w miarę moich możliwości.

O mnie

Moje zdjęcie
opolskie, Poland
Mam na imię Marianna.Lubię szyć,gotować,czytać książki i haftować i wiele innych ciekawych rzeczy robić.Wszystko to sprawia mi ogromną radość.Serdecznie zapraszam-Marianna-mari.

napisz do mnie........

marjanka.36@interia.pl

Google Website Translator Gadget

20.3.11

101# Owocowo-warzywne ABC K jak Koperek

fot.autor mari


Koperek


Koper jest rośliną jednoroczną.
Pochodzi z terenów zachodniej Azji i basenu Morza Śródziemnego.
Używany jest w ziołolecznictwie.Charakteryzuje się silnym,aromatycznym zapachem i korzenno-słodkawym nieco szczypiącym smakiem.
Koper zawiera najwięcej soli mineralnych,tj. wapń,żelazo i fosfor oraz witamin A,D,E,K,B1,B2,B6,B12 i dużą ilość witaminy C.Ma duży wpływ na układ pokarmowy i oddechowy.Pobudza wydzielanie śluzu w drogach oddechowych i wydzielanie soków żołądkowych,poprawia trawinie i przyswajanie pokarmów poprzez hamowanie rozwoju szkodliwych drobno ustrojów w jelitach.Działa również wiatropędnie dlatego podaje się go niemowlętom w postaci herbatek.
Koper ma duże zastosowanie w kuchni jako przyprawa do ziemniaków,warzyw, ryb i zup.Do sporządzania nowalijek,sałat ,mięs i sosów oraz jako dodatek do masła.
Ze względu na właściwości konserwujące dodaje się do do kiszenia i konserwowania warzyw.
Koperek świeży ,drobno posiekany jest doskonałym dodatkiem do różnego rodzaju napojów warzywnych i mlecznych,zup gotowanych i duszonych warzyw,jaj,sosów,zapiekanek,twarogów itp.Można by wymieniać i wymieniać.Dzięki temu ,że możemy go spożywać w postaci świeżej,suszonej i mrożonej jest dostępny przez cały rok.

źródło:foody.pl,poradnikzdrowie.pl,internet

mari

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Prawa autorskie

Wszelkie prezentowane na blogu prace,pomysły i zdjęcia są mojego autorstwa .(Do wyjątków należą te,które są podpisane do kogo należą lub skąd pochodzą).Wiele trudu i zapału trzeba poświęcić aby powstały,więc nie zezwalam na ich kopiowanie i rozpowszechnianie bez mojej zgody!Dziękuję za respektowanie moich praw autorskich:)