!-- SCM Music Player http://scmplayer.net -->

Powitanie

Pierwszy raz jesteś na moim blogu-witam cię serdecznie.Rozejrzyj się może znajdziesz coś czym się zainteresujesz.Możesz oczywiście podzielić się sowimi spostrzeżeniami wszystkie przeczytam i postaram się odpowiedzieć w miarę moich możliwości.

O mnie

Moje zdjęcie
opolskie, Poland
Mam na imię Marianna.Lubię szyć,gotować,czytać książki i haftować i wiele innych ciekawych rzeczy robić.Wszystko to sprawia mi ogromną radość.Serdecznie zapraszam-Marianna-mari.

napisz do mnie........

marjanka.36@interia.pl

Google Website Translator Gadget

22.4.11

111# Bajki-czytanki :Niebieskie jajo

fot.autor mari

Niebieskie jajo

W kurniku zapanowało wielkie zamieszanie:kwoka Agata zniosła niebieskie jajo!Kogut patrzy na nią podejrzliwie spode łba,kury szepcą i plotkują.Skąd się wzięło to niebieskie jajko?Czy Agata jest chora?Wezwano lekarza.Doktor Żaba zbadał Agatę dokładnie i orzekł:"Ona jest kurą wielkanocną!".Cóż to może znaczyć?"Znosi kolorowe jaja",tłumaczy doktor Żaba."To nie potrwa długo.Po świętach wszystko wróci do normy.Lekarstw nie potrzeba".
Kwoka Agata poczuła się dumna.Od tej pory każdego ranka znosiła jedno kolorowe jajko:raz czerwone ,raz zielone,raz fioletowe.A raz nawet żółte w kratkę!
Sarah Herzhoff

Tekst i zdjęcie pochodzi z książki 365 opowieści na dobranocmari

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Prawa autorskie

Wszelkie prezentowane na blogu prace,pomysły i zdjęcia są mojego autorstwa .(Do wyjątków należą te,które są podpisane do kogo należą lub skąd pochodzą).Wiele trudu i zapału trzeba poświęcić aby powstały,więc nie zezwalam na ich kopiowanie i rozpowszechnianie bez mojej zgody!Dziękuję za respektowanie moich praw autorskich:)