!-- SCM Music Player http://scmplayer.net -->

Powitanie

Pierwszy raz jesteś na moim blogu-witam cię serdecznie.Rozejrzyj się może znajdziesz coś czym się zainteresujesz.Możesz oczywiście podzielić się sowimi spostrzeżeniami wszystkie przeczytam i postaram się odpowiedzieć w miarę moich możliwości.

O mnie

Moje zdjęcie
opolskie, Poland
Mam na imię Marianna.Lubię szyć,gotować,czytać książki i haftować i wiele innych ciekawych rzeczy robić.Wszystko to sprawia mi ogromną radość.Serdecznie zapraszam-Marianna-mari.

napisz do mnie........

marjanka.36@interia.pl

Google Website Translator Gadget

12.5.10

15#Owocowo-warzywne ABC S jak sałata lodowaS jak SAŁATA LODOWA

fot.autor mari


Sałata lodowa(Lactuca sativa var.cpitata).Jej pełna nazwa to sałata głowiasta.
Jej soczyste liście zwinięte są w ciężkie główki.
Pochodzi a Ameryki i w zależności od rodzaju uprawy jest intensywnie zielona(z gruntu)lub raczej seledynowa(ze szklarni).
Sałata lodowa jest najbardziej krucha ze wszystkich sałat.
Jest niskokaloryczna i łatwostrawna.
Zawiera sole mineralne oraz witaminy A,C,E i witaminy z grupy B.
Jest doskonałą bazą wielu sałatek-świetnie smakuje z innymi warzywami-papryką,pomidorem,ogórkiem,rzodkiewką,kiełkami a także z serami-fetą,pleśniowymi,a także z szynką czy kurczakiem.
Sprawdza się zarówno na surowo,jak i po ugotowaniu-można ją też dusić i faszerować delikatnym białym mięsem.
Wielkim atutem sałaty lodowej jest to,że długo zachowuje świeżość.Można ją przechowywać w lodówce nawet kilkanaście dni.


źródło:pychotka.pl;wikipedia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Prawa autorskie

Wszelkie prezentowane na blogu prace,pomysły i zdjęcia są mojego autorstwa .(Do wyjątków należą te,które są podpisane do kogo należą lub skąd pochodzą).Wiele trudu i zapału trzeba poświęcić aby powstały,więc nie zezwalam na ich kopiowanie i rozpowszechnianie bez mojej zgody!Dziękuję za respektowanie moich praw autorskich:)