!-- SCM Music Player http://scmplayer.net -->

Powitanie

Pierwszy raz jesteś na moim blogu-witam cię serdecznie.Rozejrzyj się może znajdziesz coś czym się zainteresujesz.Możesz oczywiście podzielić się sowimi spostrzeżeniami wszystkie przeczytam i postaram się odpowiedzieć w miarę moich możliwości.

O mnie

Moje zdjęcie
opolskie, Poland
Mam na imię Marianna.Lubię szyć,gotować,czytać książki i haftować i wiele innych ciekawych rzeczy robić.Wszystko to sprawia mi ogromną radość.Serdecznie zapraszam-Marianna-mari.

napisz do mnie........

marjanka.36@interia.pl

Google Website Translator Gadget

4.5.10

9#Szybka GALARETA DROBIOWO-WOŁOWA


fot.auror mari

Co niedzielę gotuję tradycyjnie rosół.Zazwyczaj jest tak,że domownicy nie mają ochoty po raz drugi jeść tego samego na drugi dzień,a babcia nauczyła mnie gospodarności i staram się nie wyrzucać jedzenia,więc robię z rosołu galaretkę.


GALARETA DROBIOWO-WOŁOWA

Składniki:
___________

  • ugotowane mięso z rosołu
  • ugotowane warzywa z rosołu
  • mała puszka groszku konserwowego
  • żelatyna 2-3łyżki
  • ugotowane jajko
  • pieprz,sól

Sposób przygotowania:
_____________________________________________________

Z rosołu wyjąc mięso i warzywa,a wywar odcedzić. Mięso obrać z kości i pokroić w drobną kostkę.Warzywa również pokroić w kostkę.Jajka obrać ze skorupek.Groszek otworzyć i odcedzić.Namoczyć żelatynę i rozpuścić w klarownym wywarze.
W salaterkach ułożyć plasterki jajek,posypać groszek,dodać mięso i warzywa.Wszystko zalać wywarem z żelatyną.
Salaterki przełożyć do lodówki do zastygnięcia.

Smacznego:)

2 komentarze:

Prawa autorskie

Wszelkie prezentowane na blogu prace,pomysły i zdjęcia są mojego autorstwa .(Do wyjątków należą te,które są podpisane do kogo należą lub skąd pochodzą).Wiele trudu i zapału trzeba poświęcić aby powstały,więc nie zezwalam na ich kopiowanie i rozpowszechnianie bez mojej zgody!Dziękuję za respektowanie moich praw autorskich:)