!-- SCM Music Player http://scmplayer.net -->

Powitanie

Pierwszy raz jesteś na moim blogu-witam cię serdecznie.Rozejrzyj się może znajdziesz coś czym się zainteresujesz.Możesz oczywiście podzielić się sowimi spostrzeżeniami wszystkie przeczytam i postaram się odpowiedzieć w miarę moich możliwości.

O mnie

Moje zdjęcie
opolskie, Poland
Mam na imię Marianna.Lubię szyć,gotować,czytać książki i haftować i wiele innych ciekawych rzeczy robić.Wszystko to sprawia mi ogromną radość.Serdecznie zapraszam-Marianna-mari.

napisz do mnie........

marjanka.36@interia.pl

Google Website Translator Gadget

19.1.11

82# Świat przypraw-magia smaków i zapachów Majeranek
fot.autor mari

Majeranek

wywodzi się z rejonu Morza Śródziemnego i południowej Azji.Uprawiany był już w czasach starożytnych.W VII i VIII wieku służył jako domowy dezodorant-spryskiwano nim podłogi w domach.

Ma korzenny smak i wyrazisty aromat.Jest niezastąpionym dodatkiem do sosów,sałatek i zup,zwłaszcza do grochowej,fasolowej,kapuśniaku,kartoflanej,żuru oraz flaków i kołdunów.Wyśmienicie wzbogaca smak wszelkich dań mięsnych,pasztetów,wędlin oraz potraw z dodatkiem grzybów.Pomaga w trawieniu,zwiększa wydzielanie soków żołądkowych.
Wytwarzany przez górne partie rośliny olejek używany jest w przemyśle kosmetycznym.Wywaru lub olejku aromatycznego dodaje się do kąpieli,maści i kompresów stosowanych przy bólach reumatycznych i nerwobólach.
Majeranek


fot.autor mari


źródło:prymat.pl

mari

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Prawa autorskie

Wszelkie prezentowane na blogu prace,pomysły i zdjęcia są mojego autorstwa .(Do wyjątków należą te,które są podpisane do kogo należą lub skąd pochodzą).Wiele trudu i zapału trzeba poświęcić aby powstały,więc nie zezwalam na ich kopiowanie i rozpowszechnianie bez mojej zgody!Dziękuję za respektowanie moich praw autorskich:)