!-- SCM Music Player http://scmplayer.net -->

Powitanie

Pierwszy raz jesteś na moim blogu-witam cię serdecznie.Rozejrzyj się może znajdziesz coś czym się zainteresujesz.Możesz oczywiście podzielić się sowimi spostrzeżeniami wszystkie przeczytam i postaram się odpowiedzieć w miarę moich możliwości.

O mnie

Moje zdjęcie
opolskie, Poland
Mam na imię Marianna.Lubię szyć,gotować,czytać książki i haftować i wiele innych ciekawych rzeczy robić.Wszystko to sprawia mi ogromną radość.Serdecznie zapraszam-Marianna-mari.

napisz do mnie........

marjanka.36@interia.pl

Google Website Translator Gadget

29.1.11

87# Poradnik ogrodniczki K jak Kroton
fot.autor mari

Kroton

Kroton zwany też trójskrzyn pstry.Roślina krzewiasta z wyglądu przypomina małe barwne drzewko o pokroju strzelistym.Liście wiecznie zielone z odcieniami brązowego,czerwonego,żółtego i białego.Kolorystyka liści przybiera różne formy w postaci plam ,cętek i przebarwień.Ich kształty również mogą być różne.

Pochodzenie:Malezja,Wyspy Pacyfiku,Północna Australia.

Wysokość:co najmniej 90cm.

Podłoże:mieszanka na bazie gleby.

Przesadzanie:wiosną,do nieco większych doniczek lub wymienić tylko wierzchnią warstwę.

Rozmnażanie: wiosną z sadzonek wierzchołkowych.

Pielęgnacja: jasne oświetlenie,niekiedy bezpośrednio w słońcu,ciepło,zimą temperatura mini.16C.
W okresie wzrostu utrzymywać stałą wilgotność gleby.Zimą ograniczyć podlewanie,ale nie dopuścić do całkowitego wyschnięcia podłoża.Często zraszać i doniczkę ustawić na tacy z wilgotnymi kamykami.W sezonie wegetacyjnym co 2 tygodnie podlewać roztworem nawozu.

Choroby i szkodniki: wełnowce i przędziorki-zwiększyć wilgotność.Czerwce atakują spodnią stronę liści,zwłaszcza wzdłuż nerwu głównego.Można je usunąć szpatułką.

fot.autor mari

Krotonfot.autor mari

mariBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Prawa autorskie

Wszelkie prezentowane na blogu prace,pomysły i zdjęcia są mojego autorstwa .(Do wyjątków należą te,które są podpisane do kogo należą lub skąd pochodzą).Wiele trudu i zapału trzeba poświęcić aby powstały,więc nie zezwalam na ich kopiowanie i rozpowszechnianie bez mojej zgody!Dziękuję za respektowanie moich praw autorskich:)